ویبراتور برقی

یکی از وسایل و ابزار آلات مورد نیاز در صنعت ساخت و ساز سازه های بتنی و امور عمرانی ،ویبراتور برقی یا ویبراتور بتن می باشد که با استفاده از آن می توان به یک بتن همگن، یک دست و یکپارچه رسید. ویبراتور بتن انواع مختلفی دارد که پرکاربرد ترین آن ویبراتور برقی بتن است، به دلیل آن که استفاده از آن بسیار آسان می باشد و هم چنین برای کار کردن با آن به سوخت های خاص مثل بنزین و گازوئیل نیاز نیست.

سمپاش

ویبراتور

یک دستگاه بسیار پر کاربرد در صنعت می باشد. در صنعت ساخت و ساز استفاده از ویبراتور برقی برای ساخت سازه های بتنی یک الزام بسیار مهم به شمار می آید به دلیل آن که اگر بخواهیم یک بتن همگن و مناسب را داشته باشیم، باید سطح بتن ریزی شده را با دستگاه ویبراتور برقی بتن به لرزش در آوریم.

برای آن که بتوانید یک دستگاه ویبراتور برقی مناسب و با کیفیت تهیه کنید، باید نکاتی را درباره آن بدانید و نوع استفاده خود را از دستگاه ویبراتور برقی مشخص کنید. در این مقاله از وب سایت نیکا کورپ به موتور ویبراتور برقی می پردازیم، بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویبراتور برقی و موتور آن تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

موتور ویبراتور برقی شاسی ثابت:

موتور ویبراتورها از لحاظ نیرو محرکه به سه دسته اصلی زیر تقسیم می شوند :

ویبراتور بنزینی
ویبراتور برقی
ویبراتور دیزلی

شایان به ذکر می باشد که در این میان موتور ویبراتور برقی به عنوان پرکاربرد ترین نوع موتور ویبراتور شناخته می گردد. موتور ویبراتورهای برقی نسبت به انواع دیزل و بنزین مزیت های مختلفی دارند که از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد :

پایین بودن قیمت موتور ویبراتور،
سهولت در استفاده کردن از ویبراتور
عدم نیاز به بنزین و گازوئیل در حین کارکرد با دستگاه
پایین بودن هزینه های مربوط به تعمیر و نگه داری موتور ویبره بتن
استفاده از برق تکفاز جهت تامین نیروی الکتروموتور

ویبره برقی با شاسی ثابت از 3 بخش زیر تشکیل شده است :

شاسی
موتور
شلنگ

موتور این ویبراتور با برق تک فاز و در نمونه های قدرتمند با برق 3 فاز کار می کند. یکی از مزایای بسیار مهم این است که :

سیم پیچ های داخلی این نوع موتور از جنس فلز مس می باشد که نشان دهنده مقاومت بالای آن در مقابل گرمای ایجاد شده در حین عملکرد دستگاه می باشد.
در برخی از موتور های ویبره به جای استفاده از پین از پیچ برای کوپل کرده کمک می گیرند که در دراز مدت مشکلاتی را به وجود می آورد.

انواع سمپاش